OFFSETUJEME CO₂


Školní stromy pro Nový Bor

Školní stromy pro Nový Bor

Celkem CO2:6,0 t CO2
Hodnota projektu:0 CZK
Zbývá k financování: 0 CZK
Cena za 1 tunu CO2:0,00 CZK/t CO2
Realizovaný projekt

Téma projektu:

Výsadby dlouhověkých stromů; doplňující aktivity: osvětová kampaň, zapojení místních obyvatel (zejména dětí), zkvalitnění zeleně kolem školských zařízení

Základní popis:

Na školních pozemcích ve vlastnictví města Nový Bor byla ve spolupráci se základními školami provedena výsadba 6 soliterních listnatých stromů (3 ks buk lesní a 3 ks javor klen). Na výsadbě se podílely děti ze zapojených škol v rámci veřejné kampaně propagující ve městě potřebu adaptace na změnu klimatu a jeho ochrany. Žáci ze škol, které se do projektu zapojili, tak budou moci v dalších letech růst stromů dále sledovat a vyhodnocovat.

Poznámka:

První pilotní offsetový projekt v rámci programu SLEDUJEME / SNIŽUJEME CO2. Garant programu (CI2, o. p. s.) na jeho realizaci spolupracoval s partnerským městem Nový Bor. Jedná se o malý modelový offsetový projekt, který zahrnuje ukázku ekosystémových opatření v urbanizovaném území vč. možností, jak propojit samotné snižování emisí s dalšími doplňkovými aktivitami a propojením s místní komunitou. Odbornou a technickou podporu poskytla regionální ekologická organizace Čmelák - Společnost přátel přírody. Sazenice jsou původní místní dřeviny, které byly vyzvednuty z regionální lesní bioškolky v podhůří Jizerských hor.

Investor: CI2, o. p. s.

Rok realizace: 2015

Doba trvání: 80 let

Poloha: 0° 0' 0.0000"S, 0° 0' 0.0000"W